Weronika Powęska

radca prawny

Opis.
[Więcej >>>]

Skontaktuj się!

O blogu

Dlaczego postanowiłam założyć bloga?

Jako prawnik postrzegam swoją rolę w charakterze pomocnika lub suflera. Czasem stopera. Bywam też reżyserem ważnego przedstawienia. Kimś, kto nie tylko doradzi, ale także ostrzeże, pokieruje i będzie czuwał nad powierzoną sprawą.

Praca w biznesie pozwala na dokładanie swojej cegiełki do sukcesu klientów, sprawnej i opłacalnej realizacji ich przedsięwzięć.

To niezwykle satysfakcjonujące!

Odpowiadanie na potrzeby przedsiębiorców wymaga nie tylko ugruntowanej wiedzy, ale także stałej nauki i rozwijania swoich umiejętności. Nie ustaję w tym dążeniu. Jestem także gotowa przekazywać przez lata zdobywaną wiedzę dalej. 

Owocem tej gotowości jest ten blog – poświęcony najważniejszym zagadnieniom nurtującym przedsiębiorców. 

O czym będę pisać?

Od początku swojej drogi zawodowej współpracuję z przedsiębiorcami. Nie będzie zatem dla Was niespodzianką, gdy napiszę, że ten blog będzie poświęcony głównie zagadnieniom związanym z funkcjonowaniem podmiotów gospodarczych na rynku – czyli mówiąc wprost z prowadzeniem biznesu.

Świadczy o tym już sama nazwa bloga – „Sprawnie w Biznesie”. 

Nie znajdziecie tu pomysłów jakie przedsiębiorstwo otworzyć lub jaki zawód wykonywać. Będę Was jednak informować o aktualnym stanie prawnym oraz planowanych jego zmianach w tych obszarach, które są istotne z punktu widzenia prowadzenia i rozwijania działalności gospodarczej.

Postawiłam sobie za zadanie wyjaśnienie Wam – przedsiębiorcom meandrów otaczających nas zewsząd przepisów prawa. Chcę informować Was o aktualnym stanie prawnym oraz planowanych jego zmianach w tych obszarach, które są istotne z punktu widzenia prowadzenia i rozwijania działalności gospodarczej: prawie gospodarczym (kwestiach zawierania i realizacji umów oraz dochodzenia roszczeń cywilnoprawnych),  prawie spółek handlowych, prawie autorskim, niekiedy zahaczmy nawet o podatki.

Jestem przekonana, że uda mi się wyjaśnić Wam nie jeden s-prawny aspekt prowadzenia biznesu.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej śmiało śledźcie (subskrybujcie!) mojego bloga.

Dołożę wszelkich starań by było ciekawie i aby rozwiewać pojawiające się w Was wątpliwości.

Więcej informacji o mnie oraz ciekawostek z prawniczego świata znajdziecie na pozostałych portalach:

Zapraszam zatem nie tylko do lektury, ale i zadawania pytań.

Pozostańmy w kontakcie!

***